Náš Příběh

Naše fitness centrum vzniklo v roce 1999 na základě skromného podnikatelského záměru – udělat si fitko. Tento záměr vznikl v hlavě dosud stejného pana majitele, který se přestěhoval do Brna a chtěl mimo svých běžných pracovních povinností ještě něco “svého”. V Brně Kohoutovicích se naskytl volný prostor po mateřské školce, která se přesunula jinam. Tedy podle slov pana majitele se přesunula jinam a my mu chceme věřit, protože vyhodit školku i s dětmi a paními učitelkami není zrovna dobrý začátek podnikání v našem milovaném a přátelském oboru, jakým společné posilování těl jistě je.

Začátky pana majitele nebyly lehké, ostatně jako jiné začátky jiných majitelů posiloven v 90 letech. Pan majitel se rozhodl vše budovat sám, a tak vše postupovalo velmi pomalu, ale zase jistě. Po velkém úsilí a nějaké době se konečně dílo podařilo a pan majitel mohl hrdě otevřít své první (zatím i poslední - pozn. red.) fitko. Z počátku to bylo velmi skromné fitko, dost nepodobné tomu, jak ho známe dnes. Jednalo se pouze o pár místností s činkami a několika stroji, velmi střídmou kardiozónu obsahující jedno šlapací kolo a šatny připomínající záběry ze starých dokumentárních záběrů vyhrabaných z archívu Karlem Čáslavským. I tak to bylo na stále ještě devadesátky slušné a zvědaví a pohybu chtiví zákazníci z Kohoutovic se pomalu hrnuli.

Po pár letech se panu majiteli naskytla možnost rozšířit posilovnu o přístavbu dalších místností a ten se toho hned ujal a opět sám, protože kromě nadšení a pevné vůle které měl, neměl peníze. A tak trávil krom času přes den za barem ještě večery s kýblem a maltou, míchačkou a dalšími pomůckami potřebnými pro vybudování kvalitních stěn a střechy “nové” posilovny. Po pár měsících prací bylo dílo hotovo. Za ušetřené peníze na zednících, malířích, elektrikářích, stavebním dozoru a ostatních zbytečných lidech zakoupil pan majitel další stroje a činky, aby nově vzniklé místnosti byly plně využity. To přilákalo další zákazníky nyní už nejen z Kohoutovic a koupilo se další šlapací kolo do rozrůstající se kardiozóny, která nyní obsahovala už dvě šlapací kola.

Uplynul nějaký čas a pan majitel se rozhodl opět rozšířit svou posilovnu, tentokrát ne do šířky, ale do výšky. Umínil si využít horní část nad posilovnou a tím zvětšit prostor o cenné metry čtvereční. Asi zbytečné je podotýkat, že se do toho pustil sám. Navíc se zkušenostmi z předchozí přístavby by bylo vysloveně hloupé najímat si nějaké lidi a tak ve večerech po oficiální otevírací době se pustil do práce. Za chvíli už se posilovna mohla pyšnit zatočenými ocelovými schody vedoucími nahoru do dalšího patra. Zde vzniklo skoro 100 metrů čtverečních prostoru, který se pan majitel rozhodl použít pro - pro někoho překvapení, ale kardiozónu. Teď možná někdo uvažuje, že 100 metrů čtverečních na dvě šlapací kola je asi zbytečně moc a také to bylo moc, ale nesmíte zapomenout, že pan majitel opět ušetřil na zednících, malířích, elektrikářích, stavebním dozoru a nyní k nim ještě přibyli svářeči a sádrokartonáři. Za ušetřené peníze zakoupil moderní elyptické trenažéry a několik strojů přímo pro dámy a tím získal už velmi slušnou kardiozónu. Vrcholem bylo zakoupení běhacího pásu značky Kettler marathon, o který byl takový zájem, že se magnetický klíček který byl nezbytný pro jeho spuštění půjčoval na baru, aby nedocházelo k přímým potyčkám mezi jinak přátelským kolektivem kohoutovické posilovny.

Po dlouhou dobu posilovna fungovala a rozrůstala se o další stroje a činky. Pan majitel mezi tím rozjel své podnikatelské aktivity dále a už netrávil v posilovně tolik času. Jak roky běžely, tak vybavení postupně stárlo a chátralo. Bylo třeba dát staré posilovně novou krev a tak se pan majitel rozhodl provést rozsáhlejší rekonstrukci jejího kabátku. Tedy spíše jejich vnitřností. Kabátek si vzali na starosti zástupci městské části Kohoutovice a kompletně zateplili celý objekt, vyměnili okna, udělali novou střechu a nahodili novou fasádu. Pan majitel se postaral o novou podlahu v celé posilovně, krásné nové šatny a sprchy, nové lediodové osvětlení a nové stroje italské značky Technogym. A světe div se, nepustil se do toho sám, ale najal si na to stavební firmu i s dozorem. Nic tedy neušetřil, ale zase si mohl odpočinout a na vše v bdělém stavu dohlídnout.

Zatím je to asi tak vše, ale už teď má pan majitel naplánované další plány, které se budou postupně proměňovat ve skutečnost, aby se kohoutovické fitness centrum mohlo dále rozvíjet dle nových trendů a požadavků a přání vás budoucích i nynějších zákazníků.